این کتاب در راستای تاکید مقام معظم رهبری برای مقابله با توطئه جریان های تکفیری تالیف و منتشر شده است.

به گزارش کافه اقتصاد ؛ لزوم روشنگری و شناخت نسل جدید از جریان های تکفیری و وهابیت و همچنین راهکار مقابله با هجمه های افکار پلید این گروه از ویژگی های منحصر بفرد این اثر کاربردی است.

در بخشی از مقدمه کتاب به نقل از کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است: «جریان تکفیریِ خبیث که امروز در دنیای اسلام به برکت برخی از منابع مادی، متأسفانه پول و امکانات هم در اختیار دارند، یکی از مصائب اسلام است… این از آن قضایایی نیست که دو روز، سه روز، پنج روز، یک هفته، یک سر و صدایی در دنیا درست کند، بعد رها شود. اینها اگر چنانچه به وسیله مسلمان‌ها به طور کامل محکوم نشوند و بزرگان علمی و بزرگان دینی و بزرگان سیاسی وظیفه خودشان را در مقابل اینها انجام ندهند، این فتنه‌ها در این جاها منحصر نمی‌ماند. بلایی به جان جامعه اسلامی می‌افتد و روزبه‌روز این آتش توسعه پیدا می‌کند. باید جلوی این فتنه‌ها را بگیرند؛ چه از طریق سیاسی، چه از طریق فتواهای دینی، چه از طریق مقاله‌های روشنگر نویسندگان و روشنفکران و نخبگان دینی و سیاسی در دنیا. توجه شود که در این کارها دست‌های پنهان دشمن نشانه‌های خودش را دارد نمایان می‌کند.»

این اثر برجسته نتیجه سال‌ها تلاش و تحقیق نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بوده و برای دانشگاهیان، طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه، علاقه‌مندان و صاحب‌نظران حوزه علوم دینی و پژوهشگران، محققان حوزه جریان‌شناسی وهابیت و عموم مخاطبان بسیار مفید و روشنگر حق و باطل است.

کتاب «آتش تأویل بر خرمن تنزیل» به قلم آیت‌الله سید حسن عاملی، از سوی انتشارات مکارمی اردبیل، در ۵۷۲ صفحه انتشار شده است

  • نویسنده : آیت الله سید حسن عاملی