رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به مشارکت ۳۲.۶ درصدی مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: طبق شمارش آرا نامزدها، مسعود پزشکیان ۴۸ درصد، سعید جلیلی ۳۳ درصد، محمدباقر قالیباف ۱۴ درصد و حجت الاسلام پورمحمدی یک درصد آرا را کسب کردند.

به گزارش کافه‌اقتصاد از تسنیم؛محمد جلائی امروز در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات با بیان اینکه ۶۵۷ هزار و ۶۶۳ نفر به شعب اخذ رای این استان مراجعه و احراز هویت شدند، اظهار کرد: پس از دریافت برگ تعرفه ۶۵۶ هزار و ۹۳۶ نفر برگه خود را به صندوق انداختند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۵۷۱ رای جزو آرا باطله بوده است.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم استان گیلان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۳۲٫۶ درصد است، گفت: طبق شمارش آرا نامزدها، مسعود پزشکیان با ۳۱۷ هزار و ۲۴۸ رای معادل ۴۸ درصد، سعید جلیلی با ۲۱۶ هزار و ۳۳۹ رای معادل۳۳ درصد، محمدباقر قالیباف با ۹۰ هزار و ۱۹ رای معادل ۱۴ درصد و حجت الاسلام پورمحمدی با ۶ هزار و ۷۵۹ رای معادل یک درصد را کسب کرده اند.

به گفته رئیس ستاد انتخابات گیلان، در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود باید ۱۵ تیرماه مجدداً انتخابات برگزار تا منتخب مردم تعیین گردد.

  • منبع خبر : تسنیم