سازمان هواشناسی در پی افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا در برخی مناطق دریای خزر از فردا هشدار دریایی زرد صادر کرد.

سازمان هواشناسی در پی افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت تا روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت، در برخی مناطق دریای خزر هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.

بنا به پیش‌بینی سازمان هواشناسی، افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده ۲۴ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا در مناطق ساحلی و دور از ساحل تا ۱/۵ متر از جمله مخاطرات این سامانه خواهد بود.

این سامانه در روزهای یاد شده مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان را در بر خواهد گرفت.

همچنین خطر غرق شدن شناگران و آسیب به قایق‌های سبک و تفریحی، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک، احتمال اختلال در فعالیت‌های بندری و اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر در پی فعالیت این سامانه وجود دارد.

منع شنا و فعالیت‌های تفریحی، اعمال محدودیت در تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی در مناطق فراساحل، درنظرگرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در حوزه‌های مختلف، از جمله مواردی است که سازمان هواشناسی در پی فعالیت این سمانه به آن توصیه می‌کند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری راه وشهرسازی