رئیس‌جمهور با تاکید بر تمرکز تعیین و اجرای سیاست‌های ارزی کشور در بانک مرکزی، دخالت و تصمیم‌گیری سایر بخش‌های کشور در سیاست‌های ارزی را خلاف مصالح عمومی دانست.

رآیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در جلسه فوق‌العاده هیئت دولت که به منظور بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور تشکیل شده بود، با اشاره به برگزاری جلسه اضطراری مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب با موضوع فلسطین در ریاض، بر ادامه تلاش‌ها برای قطع بمباران‌ها و احقاق حقوق فلسطین، رفع محاصره و آغاز امدادرسانی به فلسطینیان غزه تاکید کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به دیپلماسی فعال و رایزنی‌های فشرده برای مقابله با جنایات صهیونیست‌ها از نخستین روزهای آغاز جنایات علیه مردم مظلوم غزه، موضع صریح و روشن جمهوری اسلامی ایران را با الهام از رویکرد رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به مسئله فلسطین، تشریح کرد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از این جلسه با تاکید بر تمرکز تعیین و اجرای سیاست‌های ارزی کشور در بانک مرکزی، دخالت و تصمیم‌گیری سایر بخش‌های کشور در سیاست‌های ارزی را خلاف مصالح عمومی دانست.

رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت مقابله با مافیای واردات بی‌رویه، وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، صمت، تعاون و بهداشت را مکلف کرد با اتخاذ تدابیر، پیش‌بینی‌ها و مراقبت‌های لازم، مانع ایجاد اخلال در روند تولید کشور از سوی مافیای واردات بی‌رویه شوند.

ضرورت اتخاذ اقدامات لازم برای پیگیری مقابله با آسیب‌های اجتماعی از طریق فراهم کردن زمینه‌های تقویت نهاد خانواده از جمله تلاش بیشتر برای رفع مشکلات حوزه مسکن، اشتغال و تسهیلات ازدواج از جمله محورهای سخنان رئیس جمهور در جلسه امروز هیات دولت بود.