رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات در قالب طرح مالیات بر سوداگری شامل ۹۹ درصد مردم نمی‌شود. به‌عنوان مثال یک خانواده ۴ نفره می‌تواند ۴ خانه و ۴ خودرو داشته باشد و شامل مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی نشود.

محمدرضا پورابراهیمی؛ با اشاره به جو سازی رسانه ای علیه طرح مالیات بر سوادگری و بیان این موضوع که با تصویب این طرح خیلی از مردم دیگر قادر به خرید و فروش طلا، ارز  و مسکن و خودرو نخواهند بود، بیان کرد: هدف طرح مالیات بر سوادگری اساساً معطوف به فعالیت افرادی است که  دست به سوداگری و سفته بازی و دلالی کاذب می زنند.

وی بیان کرد: اخذ مالیات در قالب طرح فوق به بیش از ۹۹ درصد مردم اصابت نمی کند. برخی با ایجاد فضای روانی در قبال این طرح می کوشند مانع از ایجاد یک جریان شفاف در اقتصاد کشور شوند.

 

خانواده چهار نفری می تواند چهار خودرو داشته باشند و مالیات سوداگرای پرداخت نکند

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما در قالب این طرح گفته ایم هر فردی و یا هر خانواده ای به تعداد اعضای خانواده خود می تواند خودرو داشته باشد، یعنی یک خانواده چهار نفری می تواند چهار خودرو داشته باشد.

پور ابراهیمی تصریح کرد: همچنین یک خانواده چهار نفری می تواند به تعداد اعضای خانواده خود مسکن داشته باشد، یعنی یک خانواده ۴ نفری می تواند ۴ واحد مسکونی مجزا داشته باشد و این مسئله معافیت قطعی دارد و اصلا شامل طرح فوق نمی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: همچنین در خصوص  موضوع خرید ارز در این طرح گفته ایم که تا مدت سه سال هیچ مبنایی نداشه باشد ضمن اینکه در ارتباط با ارز گفته ایم که اگر فردی سپرده ارزی داشته باشد معافیت دارد و حتی سود سپرده ارزی به وی داده شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین در زمینه اندوخته طلا ما تا میزان ۱۵۰ گرم را به طور کل مستثنی و جدا کرده ایم بنابراین معافیت ها در این بخش تعریف شده است. به واقع موضوع این طرح به هیچ وجه به عام مردم اصابت نخواهد کرد. به واقع این سوداگران هستند که با ایجاد جنگ روانی در این بخش می کوشند دل مردم را خالی کنند.

  • منبع خبر : خانه ملت