وزیر اقتصاد درنامه‌ای به رئیس سازمان امور استخدامی کشور خواستار افزایش پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته در قالب فوق العاده‌های ویژه و خاص شد.
به گزارش کافه اقتصاد از صداسیما ، بر اساس تصویری که از نامه وزیر اقتصاد در رسانه‌ها منتشر شده آقای احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای از میثم لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی کشور درخواست کرده است که حقوق کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته افزایش یابد. 
در این نامه به نقش ویژه وزارت اقتصاد و امور دارایی در فرماندهی اقتصادی و مالی کشور به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی برای گذر از تحریم‌ها اشاره شده است.
بر اساس این نامه، وزیر اقتصاد به پایین بودن رتبه بندی و احکام ریالی کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقایسه با سایر دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و پیشنهاد افزایش برخی ردیف‌های احکام حقوق کارکنان آن وزارت خانه را مطرح نموده است.
بر این اساس پیشنهاد‌های وزیر اقتصاد عبارت است از:
۱_ افزایش فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون خدمات مدیریت کشوری تا سقف تعیین شده (۵۰ درصد) برای مشاغل مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحد‌های تابعه آن.
۲_ تسری برقراری فوق العاده خاص به مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحد‌های تابعه و وابسته آن مشابه برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر (سازمان پزشکی قانونی، سازمان انتقال خون و …).
اما بر اساس این گزارش برخی کارشناسان و نمایندگان مجلس بر این عقیده اند که انتشار اینگونه درخواست‌ها از سوی وزیر اقتصاد، در این شرایط اقتصادی و معیشتی مردم اقدام درستی نیست و یک مسابقه برای افزایش حقوق شکل خواهد گرفت و همچنین با توجه به کسری بودجه‌ای که در دولت وجود دارد این اقدام منطقی به نظر نمیرسد.
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما