وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری کنسرت‌های موسیقی طبق برنامه زمان‌بندی و از اول دی ماه خبر داد.

به گزارش کافه اقتصاد به نقل از ایرنا، برگزاری کنسرت های موسیقی در روزهایی که واکسیناسیون بالای ۸۰ درصدی در کشور انجام شده است، یکی از رویدادهای خوبی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه های گذشته وعده آن را به مخاطبان داد. در این زمینه تاکنون جلساتی با حضور مسوولان موسیقی این وزارتخانه، تهیه کنندگان کنسرت ها و سالن دارها برگزار و در نهایت طبق تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا، مقرر شد این کنسرت ها با ظرفیت ۱۰۰ درصدی در سالن ها برگزار شود.

پیش از این زمان برگزاری کنسرت ها از اول آذرماه مطرح شده بود اما به دلیل اختلاف نظر سالن دارها با تهیه کنندگان در خصوص بهای بلیت ها، این زمان به تعویق مواجه افتاد. در نهایت طبق اعلام یکی از تهیه کنندگان کنسرت های موسیقی، قیمت بلیت ها افزایش می یابد.

تاخیر یا اجرای به موقع کنسرت ها؟

در کش و قوس اخبار برگزاری کنسرت ها که البته الان تنور آن در جزیره کیش داغ تر از سایر شهرهای کشور است، هفته گذشته خبری مبنی بر لغو کنسرت های موسیقی منتشر شد. در این زمینه، محمد مهدی اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره برگزاری کنسرت های موسیقی، اظهار داشت: موضوع برگزاری کنسرت های موسیقی به‌تازگی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد.

کنسرت های تهران دچار مشکل شده بود که با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همه کنسرت ها برگزار می شود.

وزیر فرهنگ برگزاری این کنسرت ها را طبق برنامه و از اول دی ماه اعلام کرد.

کنسرت های کیش در حالی تا پایان آذرماه برگزار می شود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه برگزارکنندگان کنسرت در تلاش برای روشن کردن چراغ کنسرت ها در سالن های پایتخت هستند و این امید وجود دارد در هفته های آینده بلیت فروشی کنسرت ها با ۱۰۰ درصد ظرفیت آغاز شود.

تالار وحدت از اول دی میزبان علاقه مندان موسیقی

در حالی که این روزها ترافیک کنسرت ها در کیش پر رونق تر از سایر شهرها و حتی تهران است، مدیرعامل بنیاد رودکی هم هفته گذشته این خبر را به ایرنا داد که کنسرت های موسیقی و کنسرت های تالار وحدت از اول دی ماه در تالار وحدت بعد از ۲ سال دوری، آغاز به کار می کنند. وی اعلام کرده بود که شرایط ناشی از همه گیری و تعطیلی سالن‌ها فرصتی فراهم کرد که به نوسازی مجموعه‌های بنیاد رودکی بپردازیم و هنرمندان و هنردوستان در این فصل تازه‌ هنر با فضای بهسازی شده تالارها مواجه‌اند. تلاش مان این بود نشاط را بیش از پیش به جامعه بازگردانیم و این بخشی از رسالت اجتماعی مجموعه ما است.

از سوی دیگر، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ هم در روزهای گذشته اعلام کرد که ۱۰ درخواست برای برگزاری کنسرت های موسیقی به این دفتر برای صدور مجوز ارسال شده است.

همزمان با فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز برای استقبال از کنسرت ها، فرهنگسراها نیز آمادگی خود را برای اجرای کنسرت ها اعلام کردند. در این زمینه، امیرحسین سمیعی، مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیش از این به ایرنا اعلام کرده بود که فرهنگسراهای شهرداری تهران در آمادگی کامل برای استقبال از اجراهای زنده موسیقی هستند و از کنسرت های فاقد گیشه قدرتمند حمایت می کنند.

 

 

  • منبع خبر : ایرنا