رئیس بنیاد مسکن کشور در شازند گفت: بانک‌ها به بهانه ضمانت بانکی برای روستائیان مشکل ایجاد می‌کنند.
به گزارش کافه اقتصاد؛ اکبر نیکزاد در حاشیه سفر به شهرستان شازند با اشاره به تسهیلات مسکن روستایی اظهار داشت: برای افراد تحت پوشش هم وام تکمیلی و هم مقداری تسهیلات بلاعوض در نظر گرفته شده ، برای افراد غیرتحت پوشش تنها وام تکمیلی درنظر گرفته شد که ان‌شاءالله بتوانند واحدهای مسکونی خود را تکمیل کنند.
وی با اشاره به مشکل روستائیان برای ضمانت افزود: این مشکلی است که خود بانک‌ها و استان‌ها ایجاد می‌کنند، بخشنامه و مصوبه به قانون می‌گوید پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن روستایی با سفته زنجیره‌ای انجام شود.
رئیس بنیاد مسکن کشور تصریح کرد: بنده به عنوان خادم مردم در بنیاد مسکن انقلاب اسلام عرض می‌کنم بانک‌هایی که ضامن کارمند درخواست می‌کنند و یا درخواست چک دارند‌، اعمال سلیقه می‌کنند، به بانک‌هایی هم که با سفته زنجیره‌ای همراهی می‌کنند خداقوت می‌گویم و از بانک‌هایی که همراهی ندارند نیز می خواهم که همراهی کنند.
اکبرنیکزاد بیان کرد: چطور می‌شود وقتی این مردم سرمایه خود را به بانک‌ها می‌سپارند عزیز دل بانک‌ها می‌شوند، همین مردم وجوه اداره شده دولت جمهوری اسلامی ایران مصوب کرده و به بانک عامل ابلاغ کرده که این وام‌ها را با سفته زنجیره‌ای به مردم پرداخت کنید.
وی ادامه داد: متوجه شدم که در این استان تعدادی از بانک‌ها اعمال سلیقه می‌کنند و با روسای  مرکزی خود صحبت کرده‌ایم که اگر این روند را ادامه دهند مطمئنا در مصاحبه بعدی اسامی این بانک‌ها را اعلام می‌کنم.
رئیس بنیاد مسکن کشور عنوان کرد: به مردم عزیز شهرستان شازند عرض می‌کنم که با همتی که به کار گرفته شده خوشبختانه وام مسکن روستایی به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد، البته با توجه به مناطق مختلف این مبلغ بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان متغیر است.
مهندس نیکزاد افزود: استدعای بنده از مردم عزیز و خون‌گرم شهرستان شازند این است که همان طور که همیشه جزو نخستین‌ها بودند در رابطه با بهسازی مسکن روستایی هم انتظار دارم که همت کنند، ان‌شاءالله بتوانیم در روستاهای شازند جشن بگیریم که حتی یک واحد مسکونی روستایی غیرمقاوم نداشته باشیم.
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک