مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارز گفت: استان‌های آذربایجان شرقی و تهران با برخورداری از ۱۴ درصد کشفیات، رتبه نخست کشف مراکز غیر مجاز رمز ارز را در کشور دارد.

به گزارش کافه اقتصاد ، مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارز گفت: استان‌های آذربایجان شرقی و تهران با برخورداری از ۱۴ درصد کشفیات، رتبه نخست کشف مراکز غیر مجاز رمز ارز را در کشور دارد.

 

محمد خدادادی بهلولی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۸۶۱ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در کشور کشف شده است افزود: در این مراکز بیش از ۲۲۲ هزار و ۶۵۲ دستگاه غیرمجاز فعال بوده که کشف و ضبط شده و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه استان‌های اصفهان و خراسان رضوی نیز در رتبه‌های سوم و چهارم نصب رمز ارز‌های غیر مجاز قرار دارند گفت: استان‌های کهکیلویه و بریراحمد، قم، یزد، اردبیل و هرمز گان نیز هیچ گونه کشفی در این خصوص انجام نشده است.

 

خدادادی با بیان اینکه برق مراکز کشف شده بطور کامل قطع و کنتور آن‌ها جمع آوری می‌شود افزود: این مراکز کشف شده تاکنون ۶۲۴ هزار و ۶۴۵ کیلووات ساعت برق مصرف کرده اند که با کشف آن‌ها این حجم برق از به شبکه بازگشت داده شد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما