یادداشت
مدیران تکس _ مشاور و مجری کلیه خدمات مالیاتی 06 شهریور 1402
مرکز مشاوره مالیاتی مدیران

مدیران تکس _ مشاور و مجری کلیه خدمات مالیاتی

مرکز مشاوره مالیاتی مدیران تکس با بهره‌گیری از متخصصان مجرب و حرفه‌ای، با افتخار در سراسر کشور آماده ارائه خدمات به صاحبان کسب وکار، اصناف و فعالان اقتصادی می باشد.

کاهش تورم به اتکای رشد تولید 02 مرداد 1402
سید ضیاء ایمانی:

کاهش تورم به اتکای رشد تولید

مدیر عامل بانک صادرات ایران در یاداشتی نوشت : تزریق نقدینگی به جامعه، معمولا تورم را به دنبال دارد. اما همانطور که نظریه مقداری پول نشان می‌دهد، این مساله می‌تواند در صورتی که در مسیر افزایش تولید و در نتیجه عرضه کالای بیشتر به بازار باشد، نتیجه‌ای متفاوت به همراه داشته باشد. در واقع اگر تزریق نقدینگی به حوزه تولید صورت بگیرد، نه تنها با تورم مواجه نمی‌شویم بلکه سطح رفاه عمومی و پایداری اقتصادی نیز ارتقا خواهد یافت.

علاقه شدید حکیم نظامی گنجوی به ایران گرایی/ همـه عالم تـن است و ایـران، دل 21 اردیبهشت 1402
تأملی در باب نسبت حکیم نظامی گنجوی با روزگار امروز

علاقه شدید حکیم نظامی گنجوی به ایران گرایی/ همـه عالم تـن است و ایـران، دل

نکته دیگری که بر اهمیت شخصیتی هم‌چون نظامی دلالت دارد، ایران‌گرایی اوست. منطقه قفقاز در عصر نظامی، منطقه‌ای پرآشوب است و محل تلاقی فرهنگ‌های متعدد بود. ایران‌گرایی نظامی به تقویت این روحیه در آن منطقه و در آن برهه از زمان کمک می‌کند و شایان تحسین است.

نیروی انسانی جوان و متعهد مهمترین رکن شبکه پستی کشور است 18 آذر 1401
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست:

نیروی انسانی جوان و متعهد مهمترین رکن شبکه پستی کشور است

خانواده، مهم‌ترین نهاد یک جامعه است که اگر مهم در نظر گرفته نشود کلیت یک اجتماع از بین خواهد رفت. طرح حمایت از جوانی جمعیت و خانواده توانسته است این مهم بودن را در تمامی دستگاههای حاکمیتی به شکل یک قانون تثبیت کند تا حمایت از خانواده در حد شعار و لفظ باقی نماند. اکثر کارشناسان بر این نظر هستند که نیروی انسانی یکی از عوامل توسعه یک کشور است و حذف و کاهش آن می تواند توسعه یک کشور را به تاخیر انداخته و کشور را با بحران مواجه کند.

شهرداری اردبیل در انتقال بازار آهن بدنبال درآمد زایی نباشد 01 اردیبهشت 1401

شهرداری اردبیل در انتقال بازار آهن بدنبال درآمد زایی نباشد

حامد محمدی لورون_در سال های اخیر بحث انتقال بازار آهن فروشان به خارج از شهر تبدیل به موضوع کلیشه ای در رسانه ها شده است و انتظار می رود مسئولان استان اردبیل و فعالان این صنف با بررسی دقیق تمام جوانب به این طرح رسیدگی کنند.

راستی از اکسپو ۲۰۲۰ دبی چه خبر؟! 16 فروردین 1401

راستی از اکسپو ۲۰۲۰ دبی چه خبر؟!

متاسفانه بر اساس گزارش‌های موجود، ایران در اکسپوی دبی به مقامی بهتر از هیچ هم دست نیافت!

《همدلی 》اسم رمز توسعه 02 فروردین 1401
رئیس اتاق بازرگانی اردبیل :

《همدلی 》اسم رمز توسعه

حسین پیرموذن،رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ،معادن و کشاورزی اردبیل با صدور پیامی ضمن قدردانی از زحمات فعالان اقتصادی و بخش خصوصی کشور ، آغاز سال جدید را تبریک گفت.

اینبار نوبت رسیدگی به جنگل خواریست/ نابودی گردنه حیران بدست ویلاسازان 04 اسفند 1400

اینبار نوبت رسیدگی به جنگل خواریست/ نابودی گردنه حیران بدست ویلاسازان

حامد محمدی لورون_ زمین خواری در سال های اخير با ابعاد گسترده تری در حریم سواحل ؛ جنگل ها و کوه پایه ها موجب نابودی منابع طبیعی و آسیب جدی به محیط زیست شده است.

راز های قانع کردن مشتری در فروش 30 بهمن 1400

راز های قانع کردن مشتری در فروش

محققان دریافته‌اند که می‌توانید در گفتگوی فروش از چند «محرک‌» روانشناختی استفاده کنید که منجر به خرید فوری مشتری می‌شود. با این روش دیگر نیازی به فرایند طولانی فروش نیست. این محرک‌ها در اغلب فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی موفق استفاده می‌شوند تا افراد را از بی‌علاقگی کامل به اشتیاق زیاد برای خرید بکشانند.

انحصار طلبی بزرگترین آفت صنعت نمایشگاهی 12 دی 1400

انحصار طلبی بزرگترین آفت صنعت نمایشگاهی

حامد محمدی لورون_در حالی که اکثرا سایت های نمایشگاهی کشور با رکود و تعطیلی مواجه شده اند نمایشگاه بین المللی تهران در عرض دو ماه آخر سال ۱۳۹۹ و در اوج پاندمی کرونا نزدیک به ۳۰ رویداد نمایشگاهی برگزار کرده که این نشان آشکار تبعیض و انحصار این صنعت می باشد .

نگاهی به اقتصاد شهری 11 دی 1400

نگاهی به اقتصاد شهری

سارا سازوار _ از مهم ترین رسالت  اهداف کلان حوزه اقتصادی ، بستر سازی شرایط مناسب و لازم جهت افزایش تولید، رفع بیکاری، اشتغال زایی ، بهبود فضای کسب و کار و افزایش تولید ناخالص داخلی است.که به رشد و پویایی تحول اقتصادی منجر می شود .

ترافیک و کرامت انسانی 30 آذر 1400

ترافیک و کرامت انسانی

احمد خسروی _ ترافیک، واژه ای بس آشناست، بخصوص برای شهروندان تهران و کلان شهرها.

۸ آذر ۱۳۷۶ صعود تاریخی ایران به جام جهانی 08 آذر 1400
به نشانه تولد 24 سالگی این شادی بزرگ

۸ آذر ۱۳۷۶ صعود تاریخی ایران به جام جهانی

محسن باکفی آذر_ 8 آذر 1376 مردم ایران بخاطر درخشش تیم ملی و صعود به جام جهانی شب تا صبح از خوشحالی نخوابیدند و انگار در آن لحظات هیچ‌کس یاد طبقه اجتماعی‌اش نبود. روزی که مرفه و مستضعف دردی نداشتند.

برندسازی شهری 30 آبان 1400

برندسازی شهری

سولماز رضایی _ امروزه مسئله برندسازی شهری به یکی از بهترین و مهم‌ترین مسائل در جذب توریسم تبدیل شده است.

صنعت فرهنگ 16 آبان 1400

صنعت فرهنگ

محسن باکفی آزاد _ شاید آن روز که شاعران دنیای باستان در محافل و مجامع عمومی گرد هم جمع می شدند و به انشاد سروده هایشان می پرداختند، کسی گمان نداشت که در ازمنه بعد «هنر» و «ادب» به یک کالای مشمول عرضه و تقاضا تبدیل خواهد شد تا جایی که سخن از «صنعت فرهنگ» برود.