سخنگوی دولت از تصویب افزایش ۳۵ درصدی حقوق حداقل‌بگیران بازنشستگان تأمین اجتماعی خبر داد.

علی بهادری‌ جهرمی، امروز چهارشنبه در حیاط دولت، اظهار داشت: به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر ۳۵ درصد افزایش یافت و حداقل حقوق این افراد ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم سیاست‌های سازمان تأمین اجتماعی به حوزه انتظام‌بخشی به سیاست‌های حمایتی در کشور اختصاص دارد و امروز آیین‌نامه‌ای در هیئت وزیران برای ایجاد پنجره واحد خدمات حمایتی ایرانیان و در جهت موضوع مهم سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی به تصویب رسید.

بهادری‌ جهرمی گفت: هیئت وزیران، امروز با این آیین‌نامه که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دولت، تقدیم شده بود و در نشست‌های متعدد کمیسیون‌های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود، موافقت کرد که بتوانیم انتزاع‌بخشی مناسبی داشته باشیم و هم کارآمدی و هم انسجام را در خدمت‌رسانی حمایتی به جوامعی که تحت پوشش نهاد‌های مختلف حمایتی هستند یا به روش‌های مختلف حمایت‌هایی از آنان انجام می‌گیرد، مطابق این مصوبه داشته باشیم.

سخنگوی دولت، همچنین اظهار داشت: درباره سیل سیستان و بلوچستان که پیش از این، وزرای مربوطه، گزارش‌هایی را در همه نشست‌ها از ابتدای سیل ارائه کرده بودند، امروز به پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه در هیئت وزیران مقرر شد که فعلا میزان هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به‌طور تنخواه در اختیار استاندار و وزارت کشور قرار گیرد تا بتوانند به عنوان هزینه‌های ضروری اولیه در سطح استان، هزینه کنند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: البته درباره مبالغ خسارت که بیش از این برآورد شده است، پس از برآورد نهایی از طرف مجموعه‌ها و دستگاه‌های مربوطه، تصمیم‌گیری می‌شود.

  • منبع خبر : صدا وسیما