کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با خروج سامانه بارشی از شمال شرق کشور از امروز (شنبه) تا روز دوشنبه بازگشت آلودگی هوا به شهرهای صنعتی، همراه با افزایش دما در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کافه اقتصاد ، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با خروج سامانه بارشی از شمال شرق کشور از امروز (شنبه) تا روز دوشنبه بازگشت آلودگی هوا به شهرهای صنعتی، همراه با افزایش دما در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود.

«کبری رفیعی» افزود: سامانه پربارشی که سه روز در کشور فعال بود امروز از کشور خارج می‌شود.

وی گفت: بر این اساس امروز (شنبه) فقط برای استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار بارش‌های پراکنده را داریم.

رفیعی بیان کرد: برای روزهای یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور، جوی آرام همراه با افزایش غلظت‌ آلاینده‌های جوی را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی اعلام کرد: تهران دو روز آلودگی هوا را تجربه خواهد کرد، ضمن اینکه دمای هوا به تدریج از امروز در بیشتر مناطق کشور افزایش خواهد داشت.

‌به گفته کارشناس سازمان هواشناسی از روز سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و در نتیجه در شمال غرب کشور و سواحل دریای خزر شاهد بارندگی خواهیم بود.

وی گفت: شرایط فعالیت‌های دریایی در خزر از صبح امروز تا روز سه شنبه مناسب پیش بینی می شود، اما از صبح سه شنبه با ورود سامانه جدید به کشور، دریای خزر تا شب چهارشنبه متلاطم و مواج خواهد بود.

  • منبع خبر : ایرنا