وزیر نفت گفت: وزارت نفت در طی این مدت تمام تلاش خود را انجام می دهد تا سوخت زمستانی در بخش خانگی تأمین شود و با چالش گاز روبه‌رو نشویم.

به گزارش کافه اقتصاد ، جواد اوجی، در تشریح نشست امروزش با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، درباره اقدام‌های وزارت نفت در زمینه تامین گاز در زمستان، گفت: وزارت نفت با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط لوله انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تأمین سوخت مایع اعم از نفت گاز و نفت کوره در حوزه نیروگاه‌ها مخازن و صنایع اقداماتی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه امسال به فضل الهی، ۴۵۰ میلیون لیتر بیشتر از پارسال ذخیره‌سازی سوخت مایع داشته‌ایم، افزود: همچنین با توجه به تدابیر خوبی که در وزارت نفت دیده شده و هماهنگی‌های خوبی که با همکارانمان در وزارت نیرو صورت گرفته است، در تلاش هستیم تا تامین سوخت زمستانی به خصوص در بخش خانگی صورت بگیرد تا با چالش گاز روبرو نشویم.

به گفته وزیر نفت در نشست امروز گزارشی از وضع فروش نفت، میعانات گازی و صادرات محصولات پتروشیمی ارائه شد که خوشبختانه در همه این بخش‌ها در مقایسه با پارسال رشد و توفیق خوبی داشته‌ایم.

اوجی با اشاره به اینکه در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز صنایع نفت و گاز به‌ویژه صنعت گاز کشور برای هشت سال آینده به‌منظور افزایش تولید، حفظ و نگهداشت آن گزارشی ارائه شد، افزود: نمایندگان پرسش‌هایی در زمینه تأمین قیر مورد نیاز آسفالت جاده‌ها و راه‌های روستایی مطرح کردند که با توجه به نشست‌های هفته گذشته با آقای نیکزاد، نایب رئیس مجلس و دیگر دستگاه‌ها توفیق‌های خوبی حاصل شده است.

طبق اعلام وزارت نفت، اوجی تصریح کرد: وزارت نفت با مشخص کردن قیمت VB (وکیوم باتوم) همه حواله‌ها را میان متقاضیان قیر توزیع کرده و این وزارتخانه به وظیفه خود در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ عمل کرده است.