رئیس سازمان صدا و سیما گفت: از ضوابط حرفه‌ای و قانونی رسانه ملی است که از تمام ظرفیت‌ها و قدرت آنتن برای جلب اعتماد و جذب نظر مخاطبان استفاده کند و هیچ گونه ظرفیتی را نباید نادیده بگیرد.

به گزارش کافه اقتصاد ،پیمان جبلی در مورد سلیقه مخاطبان برای بازگشت چهره‌های  محبوب به رسانه ملی گفت: از ضوابط حرفه‌ای و قانونی رسانه ملی است که از تمام ظرفیت‌ها و قدرت آنتن برای جلب اعتماد و جذب نظر مخاطبان استفاده کند و هیچ گونه ظرفیتی را نباید نادیده بگیرد.

رییس سازمان صدا و سیما در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها از ضوابط و معیارهای اساسی سازمان است، در دوره جدید ما سعی می‌کنیم از هیچ ظرفیتی در حوزه توانمندی، استعداد، محتوا، ژانرهای برنامه سازی در حوزه نیروی انسانی غافل نشویم و همه را به رسمیت شناخته و از تک تک آنها صیانت کنیم.

جبلی در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد بازگشت چهره‌های محبوبی همچون فردوسی پور به آنتن رسانه ملی گفت: پاسخ همان است که از قبل اعلام کرده‌ام.

شایان ذکر است؛ روز ۱۰ مهرماه سال جاری هوادار فوتبال خوزستانی در دیدار با جبلی خطاب به او درخواست بازگشت فردوسی پور را داشت و عنوان کرد: می‌توانم از شما خواهش کنم که برنامه ۹۰ با اجرای آقای عادل فردوسی پور را احیا کنید تا کام فوتبال دوستان شیرین‌تر از پیش شود و جبلی در پاسخ به این درخواست اظهار داشت: «عادل فردوسی‌پور می‌تواند دوباره در تلویزیون فعالیت کند و از نظر ما منعی ندارد.»

صحبت‌های رئیس صدا و سیما در خصوص نبود هیچگونه منعی برای بازگشت فردوسی پور به شبکه سه بار دیگر بر ادعای بسیاری از نزدیکان مجری و تهیه کننده برنامه نود صحه می‌گذارد، در حال حاضر این مجری توانمند ورزشی کشور به عنوان تهیه کننده رسمی شبکه سه از ابتدا هم مشکلی برای بازگشت و اجرا در این شبکه نداشته است و در برنامه فوتبال ۱۲۰ شبکه ورزش مشغول تهیه کنندگی هست.  مسئولان برای بازگشت وی به منظور گزارش بازی‌های داخلی و خارجی و تهیه کنندگی در برنامه‌های جدید درخواست داده‌اند اما متاسفانه فردوسی پور از این امر سرباز می‌زند و این مساله را تنها منوط به از سرگیری تولید برنامه ۹۰ می‌داند.حالا باید منتظر ماند و دید با درخواست دوباره پیمان جبلی رئیس جدید صدا و سیما آیا باز هم عادل فردوسی پور از همکاری با برنامه‌های مختلف ورزشی شبکه سه سرباز می‌زند؟ البته در کنار چهره هاى ورزشى هنرمندان محبوب دیگر در طى سال‌هاى اخیر به دلیل برخی از سیاست‌ها از همکاری با رسانه ملى محروم شده‌اند؛ امید است با انتخاب اصلح جبلى شاهد بازگشت این هنرمندان و آشتى رسانه ملى و مردم باشیم. /

  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت