نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر اقتصاد در صحن علنی هفته آینده خبر داد.

به گزارش کافه اقتصاد ، طبق گفته علی نیکزاد، نایب رییس مجلس، وزیر اقتصاد جهت ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت کنونی بازار سرمایه به زودی راهی مجلس خواهد شد تا پاسخگوی پرسش های نمایندگان در این زمینه باشد.

سیدالبرز حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۳ قانون اساسی، گفت: ارتباط تجاری و اقتصادی با همسایگان مرزی امری ضروری است و برای توسعه کشور، ارتباط با سایر کشورها از جمله نیازهای اقتصادی ایران محسوب می شود.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضمن اینکه باید در روند واردات و صادرات تسهیل سازی شود انتظار می رود که به مسائل اقتصادی داخلی کشور از جمله بحث بورس توجه جدی صورت گیرد در واقع بورس تبدیل به کوره پول سوزی شده است و اموال مردم از بین رفته است.

وی ادامه داد: همچنین کنترل افزایش قیمت ها نیازمند تحرک ویژه از سوی تیم اقتصادی دولت است چرا که در حال حاضر بدون توجه به مکانیزمی قیمت پراید به ۱۸۰ میلیون تومان رسیده است و زندگی مردم برای تامین نیازهای اولیه تحت فشار قرار گرفته است.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار قانون اساسی گفت: رسیدگی به بورس یکی از درخواست های مردم ایران است و هفته آینده در جلسه علنی مجلس وزیر اقتصاد توضیحاتی خواهد داد.