معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت سیزدهم تمام قد به دنبال کاهش موانع تولید است و در این راستا از ظرفیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و بانک‌ها استفاده می‌شود.

علی حسین رعیتی‌فرد روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از استارت تولید داخل خودروهای فیدلیتی، تارا و شاهین در شرکت ایسکرا اتو الکتریک کاشان  افزود: دولت به عنوان تسهیل‌کننده در کنار تولدکنندگان و کارفرمایان علاوه بر تلاش برای رفع موانع تولید، به دنبال فراهم کردن زیرساخت‌ها به منظور بهبود شرایط کسب و کار است.

به گفته وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به عنوان یکی از شریکان اجتماعی صاحبان صنایع و کارخانه‌ها برای بهبود تولید تلاش می‌کند و مانع‌های موجود را با کمک اداره‌ها و دستگاه‌های مختلف رفع کند.

وی ادامه داد: به طور حتم  تولدیدکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و نباید اجازه داده شود چرخ تولد کارخانه و مرکز تولیدی که نیاز کشور در حوزه های مختلف تامین می کند متوقف شود و علاوه بر اینکه ما را نیازمند واردات می کند بتواند مشکلاتی هم برای ما ایجاد کند.

وی تصریح کرد: دولت تمام قد تلاش می‌کند موانع تولید را به حداقل برساند و بر این پایه از ظرفیت ستاد تسهیل و منابع بانک‌ها استفاده می‌شود.

مشکل‌های تولیدکنندگان ریشه‌ای است

مدیرعامل شرکت ایسکرا اتوالکتریک نیز گفت: هرچند دولت سیزدهم در تلاش برای رفع مشکل‌‎های تولیدکنندگان است اما این مشکل‌ها ریشه‌ای و رفع آنها زمان‌بر است.

امیرحسین جلالی افزود: تولیدکنندگان در صف مقدم جنگ اقتصادی تحمیل شده به کشورمان در صف مقدم هستند و از مسوولان انتظار می‌رود با درک شرایط، بیش از پیش به بهبود شرایط کسب و کار کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه قطعه‌های رونمایی شده جدید است و تاکنون در کشور تولید نمی‌شد، اضافه کرد: دینام بر پایه نیاز خودرو و دستوری که از رایانه می گیرد برق خودرو مورد نیاز خودرو را تامین می‌کند؛ استارت خودرو هم قوی‌تر شده و موتور فن هم به عنوان خنک‌کننده رادیاتور با طراحی جدید تولید شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از رونمایی از سه محصول شرکت دانش بنیان ایسکرا از بخش‌های مختلف این شرکت زیرمجموعه گروه قطعه سازی کروز بازدید کرد.

فعالیت شرکت ایسکرا اتوالکتریک ایران از سال ۱۳۷۸ آغاز شده و اکنون محل کارخانه در زمینی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع در شهـرک صنعتـی امیر کبیر کاشان واقع است.

در این مجموعه نزدیک به ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و حدود ۱۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شاغل هستند.

شرکت ایسکرا طراح و تولید کننده انواع دینام خودروهای سواری و نیز انواع استارت موتورهای احتراقی تا ظرفیت ۲ لیتر است که در مجموع ۲۰ محصول تولید می کند.

تیم تحقیق و توسعه و طراحی فرایند ایسکرا متشکل از ۳۵ نفر دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف، تهران، علم و صنعت و سایر دانشگاه های معتبر کشور از مقطع کارشناسی ارشد تا دکترا هستند.

ایسکرا به عنوان یکی از مهمترین تامین‌کنندگان استارت و دینام خطوط تولید خودروهای داخلی، در سال های فعالیت خود موفق به اخذ گواهینامه‌های متعددی از جمله استاندارد مدیریت کیفیت IATF۱۶۹۴۹:۲۰۱۶، ISO۹۰۰۱:۲۰۱۵  شده است.

علاوه بر آن، ایسکرا دارای تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته مطابق فناوری‌های نوین است که دارای گواهینامه‌های استاندارد بین المللی ۱۷۰۲۵ISO/IEC، آزمایشگاه همکار اداره استاندارد ملی ایران در آزمون‌های استارت و دینام خودرو و سختی سنجی فلزات و صلاحیت کالیبراسیون ابعادی و فشار است.

ایسکرا سابقه تولیدی ۲۷ ساله استارت و دینام داشته و از آن می‌توان به عنوان نخستین صادر کننده این محصول به خارج از کشور نام برد.

نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی در کاشان وجود دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.