استاندار اردبیل گفت: رئیس جمهور کشورمان در سفر یک روزه به استان اردبیل از چند پروژه مهم استان بازدید ، با نمایندگان اقشار دیدار کرده و در جلسه شورای اداری استان حضور خواهند یافت.

به گزارش کافه اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در تشریح برنامه های سفر رییس جمهور به استان اردبیل گفت: دکتر رییسی از چند پروژه مهم استان بازدید  و از نزدیک در جریان موانع و مشکلات قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: نشست با منتخبین و نمایندگان اقشار مختلف مردم ، دیگر برنامه سفر رئیس جمهور محترم به استان اردبیل است و به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی نشست با منتخبین محدود خواهد بود.

سید حامد عاملی بیان کرد: جلسه شورای اداری با حضور دکتر رئیسی و وزیران از دیگر برنامه‌های مهم این سفر خواهد بود.

وی گفت: وزیران به عنوان نمایندگان ویژه رئیس جمهور به شهرستان ها و نقاط مختلف  استان سفر کرده و در این جلسه گزارشی از مطالبات مردم و مسائل و مشکلات مطرح شده در  شهرستان ها  ارائه خواهند داد که در جلسه شورای اداری جمع‌بندی و تصمیمات لازم اتخاذ  می شود.

استاندار تصریح کرد:  طبق برنامه‌ریزی انجام شده وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز،  وزیر اطلاعات در شهرستان بیله‌سوار،  وزیر کار تعاون رفاه اجتماعی شهرستان های گرمی و انگوت، وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان های سرعین و نیر حضور می یابند.

وی اظهار کرد:  وزیر نیرو در شهرستان‌های کوثر و خلخال،  وزیر راه و شهرسازی در شهرستان نمین،  معاون مناطق محروم ریاست جمهوری در  شهرستان مشکین شهر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در چند  شهرستان  و دیگر وزیران  هم برنامه کاری حوزه وزارتی خود را خواهند داشت که در این سفر،  رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.

عاملی تصریح کرد: تلاش کردیم سفر رئیس جمهور محترم به اردبیل قبل از تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور به مجلس انجام شود و این اتفاق مهم تحقق یافت.

او ادامه داد: :  تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های مهم نیمه‌تمام و زیرساخت‌های توسعه استان  اولویت ماست و برای تکمیل این پروژه ها، منابع عظیم و کلان مورد نیاز است و ضروری بود در این لایحه گنجانده شود.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد:  راه آهن میانه-اردبیل مهم‌ترین پروژه توسعه استان بوده  و تلاش می‌کنیم این پروژه بزرگ با مساعدت و دستور رئیس جمهور تا هفته دولت سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: تکمیل پروژه های راهسازی، بزرگراه شمال-جنوب،  پایاب سد ها، پایاب سد خداآفرین که ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند و  محصولات کشاورزی را یک میلیون تن افزایش می دهد،طبق برنامه ریزی انجام شده با تامین منابع مالی در سفر رییس جمهور ظرف دو سال آینده از دیگر مطالبات مردم استان از دکتر رئیسی است.

عاملی تصریح کرد: تکمیل پروژه های آبرسانی روستایی، استخر های معیشتی که در بخش کشاورزی تاثیر گذار هستند، از دیگر موارد مطروحه خواهد بود و برای  تامین زیرساخت های بخش های کشاورزی، گردشگری، صنعت،  منابعی در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم شرایط لازم و کافی برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در استان را فراهم کنیم.

استاندار  اردبیل اضافه کرد:  بانکهای عامل برای تامین ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های در حال اجرای  بخش خصوصی که در اشتغال جوانان استان موثر  هستند،تفاهم نامه هایی امضا کرده اند که با دستور رییس جمهـور محترم نهایی می شود.

وی افزود: حوزه های آموزش و پرورش، سلامت،  تامین برخی امکانات و تجهیزات راهسازی از جمله مواردی است که پیشتر بحث و بررسی شده که بعد از انجام سفر، دستاوردهای سفر به اطلاع مردم خواهد رسید.

عاملی در خصوص تحویل نامه های مردمی نیز گفت:  مردم می‌توانند از طریق سامانه سامد و یا مراجعه حضوری به محل های پیش بینی شده از جمله استانداری و دانشگاه محقق اردبیل نامه ها و درخواست های خود را تحویل دهند.