وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به وجود مشکل در بودجه سال ۱۴۰۰ گفت که راهکارهای جبران کسری بودجه امسال شناسایی شده که فروش اموال مازاد دولت و وصول فرارهای مالیاتی از جمله آن است.

به گزارش کافه اقتصاد، سیداحسان خاندوزی شامگاه جمعه در آخرین برنامه سفر به گلستان در گفت و گوی خبری با سیمای استان اظهار داشت: دولت سیزدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که کشور با مشکلات فراوانی دست به گریبان بود اما تلاش های فراوانی برای حل این نارسایی ها صورت گرفت که امیدواریم ماه های آینده شاهد ثبات اقتصادی به عنوان اولویت مهم دولت و سپس اوج گیری اقتصاد ایران در سال آینده باشیم.

وی بر ضرورت تسهیل فعالیت در حوزه کسب و کار تاکید کرد و گفت: در حمایت از تولید کنندگان به زودی طرح درگاه ملی برای کوتاه کردن زمان دریافت موافقت اصولی یا تمدید آن رونمایی خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح بوروکراسی دست و پا گیر اداری و اتلاف طولانی وقت فعالان این عرصه به حداقل ممکن برسد.

خاندوزی همچنین اعطای کمک های مالیاتی به تولید کنندگان را دیگر اهرم موثر در نظر گرفته شده در حمایت از تولید توسط دولت سیزدهم برشمرد و گفت : در مقابل این گشایش، فشار مالیاتی برای بخش های غیرمولد هم بیشتر خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین از اختصاص بخشی از بودجه دولت برای رشد اقتصادی استان‌ها برای اولین بار در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: این بودجه فقط برای ایجاد فرصت های شغلی و افزایش درآمد خانوارها هزینه خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه به ظرفیت های منطقه آزاد اینچه برون اشاره کرد و گفت : این منطقه‌ جزو هفت منطقه مهم اقتصادی آینده کشور است که با توجه و تاکید بر صادرات آشتی با جوامع بومی و محلی توسعه خواهد یافت.

خاندوزی وعده داد که طرح جامع منطقه آزاد تجاری اینچه برون تا چندماه آینده تدوین و اجرایی شود

  • منبع خبر : ایرنا