وزیر اقتصاد در بازدید از گمرک بیله سوار با تأکید بر تجهیز سریع این گمرک به دستگاه‌های ایکس ری ، از تهیه و تصویب نقشه و جزئیات ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل در هیات دولت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش کافه اقتصاد، وزیر اقتصاد و دارایی روز جمعه به عنوان نماینده دولت در قالب هشتمین سفر استانی رئیس‌جمهوری وارد شهرستان مرزی بیله‌سوار مغان شد  و در ابتدای ورود به شهر بیله سوار با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کرد.

وی همچنین از گمرک و پایانه مرزی ، محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی ، ناحیه چهارم طرح پایاب سد خدآفرین ، کمربندی و مسیر جاده چهار خطه بیله‌سوار – گرمی بازدید کرد و با شرکت در جلسه شورای اداری در جریان مسائل و مشکلات این شهرستان مرزی قرار گرفت.

 

دکتر خاندوزی در این بازدید با بیان اینکه پیام این سفر این است که تعامل جدی برای افزایش عدالت منطقه ای و احقاق حقوق مناطقی از کشور که حقوق آنها کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد تاکید‌کرد : در همین راستا گمرک بیله سوار به صورت میدانی نیازمند رفع دو دسته مسایل جدی است که انشالله به محض بازگشت هیئت دولت به تهران رفع این دو دسته مشکل پیگیری خواهد شد.

وزیر اقتصاد در تبیین مشکلات یاد شده گفت: دسته اول این مشکلات به عدم هماهنگی ها و همکاری های برون مرزی مربوط است که انشاالله با رویکرد فعالانه وزارت امور خارجه و سفارت ما در کشور آذربایجان مسائل مربوطه حل و فصل خواهد شد و نکته دوم هم به بخشی از کمبودها و نیازهای زیر ساختی گمرک بیله سوار مربوط است و بنا شد مصوبه های پیشین درباره امکانات و تجهیزات ایکس ری که تاکنون به سرانجام نرسیده است، پیگیری شود.

نماینده ویژه دولت در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با ارائه یک زمان بندی مشخص و با روان شدن‌ جریان ورود و خروج مسافرین از کشور همسایه به جمهوری اسلامی ایران و تسهیل جریان مبادلات کالایی ، شاهد رونق منطقه و بهبود معیشت مردم‌ بیله سوار در ماه‌های آینده باشیم.

دکتر خاندوری در خصوص ایجاد منطقه آزاد برای استان اردبیل نیز گفت:  لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل در دولت، مجلس ، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت مراحل قانونی خود را طی کرده و می‌بایست در کمتر از یکی ۲ ماه آینده فعالیت خود را رسما آغاز کند.

سیداحسان خاندوزی روز جمعه در جلسه شورای اداری بیله‌سوار مغان افزود: نقشه‌های این منطقه احتمالا در دولت قبلی تایید شده ولی هنوز به دست ما نرسیده و من از آقای سعید محمد در روزهای آتی پیگیر مساله می‌شوم.

وی بیان کرد: با عملیاتی شدن راه‌اندای منطقه آزاد اردبیل، هیات مدیره توانا و متخصص برای آن انتخاب شده و باقی مانده مسائل نیز به سرعت حل و فصل خواهد شد.