وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت چهار میلیون خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن، یک طرح جهانی و بزرگ است.

به گزارش کافه اقتصاد از ایرنا “رستم قاسمی ” روز جمعه در آئین کلنگ‌زنی طرح مسکن ملی در لرستان بیان داشت: برنامه دولت احداث چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال به‌عنوان این  یک طرح جهانی و بزرگ است و نیازمند حضور و همراهی همه دستگاه‌های کشور است.
وی با اشاره به همکاری خوب دست‌اندکاران و پیمانکاران  این طرح بیان داشت: اعتقاد داریم که انجام این کار، شدنی است و باید کمک کنیم تا این طرح بزرگ به خوبی اجرا شود.

قاسمی ادامه داد: گام نخست مسئله تامین زمین برای چهار میلیون واحد مسکونی بود که وزارت راه و شهرسازی در این زمینه شبانه‌روز تلاش می‌کند و امیدوارم تا پایان سال زمین مورد نیاز چهار میلیون واحد مسکونی تعیین تکلیف شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران را باید به یک کارگاه بزرگ ساخت‌وساز تبدیل و مردم را خانه‌دار کنیم تا امید به زندگی و هم رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود افزود: این طرح نقش قابل توجهی در اشتغال و صنعت کشور دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت چند میلیون مسکن در شرایط فعلی، کشور را به یک طراوت و امید سوق می‌دهد و با توجه به ویژگی‌های خاص استان لرستان تامین زمین، ماموریت جدی همکاران وزارت راه و شهرسازی است.

احداث ۱۰۰ هزار خانه در لرستان طی چهار سال

وی افزود: تامین زمین در لرستان به دلیل شرایط خاص آن دشوار است ولی این مشکل را را پشت سر خواهیم گذاشت و این امیدواری وجود دارد که ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان لرستان طی چهارسال ساخته شود.

قاسمی بیان داشت: امروز عملیات اجرایی هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان لرستان آغاز شد و امیدواریم در گام‌های بعدی و با سرعت بخش باقیمانده را تامین کنیم و طرح عملیاتی شود.

وی افزود: قانون جهش مسکن یک اقدام بسیار خوب بود و نیازمندی‌های مجتمع‌ها از جمله درمانگاه‌ها و مدارس ازجمله مواردی است که دولت در این خصوص کمک خواهد کرد لذا امیدواریم این قولی که به مردم داده شده عملی شود.

بازدید از پروژه ۷۱۵ واحدی مسکن مهر، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و راه آهن دورود – خرم آباد ازجمله برنامه های وزیر راه و شهرسازی به لرستان است.

گفتنی است آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور صبح امروز (جمعه) به همراه برخی از وزرا و اعضای هیات دولت در یازدهمین سفر استانی خود وارد فرودگاه خرم‌آباد در استان لرستان شد.

آیت الله رئیسی در بدو ورود به فرودگاه خرم آباد مورد استقبال مسوولان لرستان از جمله نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، برخی نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی و مقامات لشکری و کشوری قرار گرفت.

وزرای جهاد کشاورزی، نیرو ، صنعت، معدن، تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش  و جوانان و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، برخی معاونان وزرا و روسای سازمان‌های مختلف کشوری آیت‌الله رئیسی را در یازدهمین سفر استانی همراهی می‌کنند.

سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان بروجرد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان‌های ازنا و دورود، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم به شهرستان الیگودرز، وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان‌های سلسله و دلفان، وزیر ورزش و جوانان به شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به شهرستان پلدختر در برنامه کاری سفر هیات دولت به لرستان اعلام شده است.

به گفته “فرهاد زیویار” استاندار لرستان حضور در جلسه شورای اداری، دیدار با اقشار مختلف مردم و نشست خبری از برنامه‌های سفر یک روزه رییس دولت سیزدهم در یازدهمین سفر استانی است و وزیران نیز به عنوان نماینده دولت به شهرستان‌های استان سفر می‌کنند.

  • منبع خبر : ایرنا