نایب رئیس مجلس در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در تهران با اشاره به ضرورت بازسازی مناطق آزاد شده در قره باغ، گفت: انتظار داریم از ظرفیت شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در بازسازی، ساخت و ساز، مرمت آثار باستانی و تامین آب و برق مناطق آزاده شده استفاده شود.

به گزارش کافه اقتصاد از خانه ملت ، علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در تهران بعد از ظهر امروز شنبه (سیزدهم آذرماه) با علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

نیکزاد در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت گفتگوهای نمایندگان پارلمان‌های ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: از تقویت روابط میان نمایندگان مجالس دو کشور استقبال می‌کنیم. گفتگوهای پارلمانی می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در تسهیل و تسریع همکاری‌های دو دولت داشته باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ضرورت بازسازی مناطق آزاد شده در قره باغ، افزود: با توجه به پیوندهای عمیق دو کشور و ویژگی همسایگی، انتظار داریم از ظرفیت شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در بازسازی، ساخت و ساز، مرمت آثار باستانی و تامین آب و برق مناطق آزاده شده استفاده شود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: با توجه به باز شدن مرزهای هوایی جمهوری آذربایجان به روی پروازهای خارجی، امیدواریم هر چه سریعتر پرواز مستقیم میان تهران و باکو از سر گرفته شود.

نیکزاد در پایان ابراز امیدواری کرد هر چه سریعتر موانع احتمالی همکاری های دو کشور در بخش گمرکات، انرژی، حمل و نقل، علمی و دانشجویی با گفتگوی بیشتر مقامات دو طرف حل و فصل گردد.

علیزاده: فرصت‌های همکاری در سرزمین های آزاد شدایجاد شده است

علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در تهران نیز در ابتدای این دیدار گفت: ما بعنوان جمهوری آذربایجان بر اهمیت همکاری های پارلمانی واقف هستیم از این رو امیدواریم شاهد تقویت گفتگوهای نمایندگان مجالس در سطوح مختلف از جمله روسای مجالس و گروه های دوستی پارلمانی دو طرف باشیم.

وی افزود: روابط ایران و آذربایجان دوستانه و صمیمی است و با توجه به اشتراکات فراوان دو ملت؛ رییس جمهور آذربایجان، مرز دو کشور را مرز دوستی خوانده است.

علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در تهران گفت: در سرزمین های آزاد شده فرصت های زیادی برای همکاری ایجاد شده است. در گفتگوی روسای کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر مشارکت شرکت های ایرانی در بازسازی این مناطق تاکید شد.

وی همچنین گفت: جمهوری آذربایجان از تقویت همکاری ها با طرف ایرانی در بخش های مختلف استقبال می کند و آمادگی تبادل هیات های دولتی و پارلمانی میان دو کشور برای تسریع در ارتقاء سطح مناسبات فیمابین را دارد.

علی علیزاده در پایان از طرف رییس مجلس آذربایجان و رییس گروه دوستی پارلمانی آذربایجان و ایران از آقایان محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و علی نیکزاد رییس گروه دوستی پارلمانی دو کشور دعوت کرد که در آینده نزدیک به باکو سفر کنند./

پایان پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت