جانشین رئیس پلیس راهور از لغو جریمه‌های یک میلیونی مربوط به محدودیت‌های کرونایی در پی اعلام رنگ بندی جدید نقشه کشوری کرونا خبر داد.

به گزارش کافه اقتصاد ، سردار سید تیمور حسینی گفت: همانگونه که رنگ بندی جدید کرونایی شهر‌ها اعلام شد فقط هشت شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند و خوشبختانه هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونایی نیست و این یعنی دیگر در حال حاضر جریمه یک میلیون تومانی نداریم و فقط جریمه‌های ۵۰۰ تومانی شهر‌های نارنجی پا برجا است.

وی افزود: هنوز از جزییات طرح قرنطینه هوشمند چیزی به پلیس اعلام نشده و مبنای محدودیت‌های جاده‌ای همان طرح قبلی که بر اساس رنگ بندی جریمه اعمال می‌شده است.

بر اساس طرح محدودیت تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی، ورود و خروج به هر یک از این شهر‌ها به ترتیب ۱۰ میلیون ریال (شهر‌های قرمز) و پنج میلیون ریال (شهر‌های نارنجی) جریمه در پی داشت.

وزیر بهداشت امروز (شنبه) اعلام کرد، تعداد شهرستان‌های قرمز با عبور کشور از موج پنجم کرونا، بار دیگر صفر رسید.

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی کشور، هشت شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۹ شهرستان در وضعیت زرد، ۳۲۱ شهرستان در وضعیت آبی هستند و هیچ شهرستانی با رنگ قرمز کرونایی در نقشه کشور وجود ندارد.

شهرستان‌های اشنویه (آذربایجان غربی)، طبس، نهبندان (خراسان جنوبی)، بافت، زرند، سیرجان (کرمان)، بافق، بهاباد (یزد) در وضع نارنجی کرونا قرار دارند.

بر اساس رنگ بندی ها، آبی به معنای کم خطر، زرد خطر متوسط، نارنجی پرخطر و قرمز خیلی پرخطر تعریف شده اند.

با وجود این، ادامه مراقبت‌های بهداشتی حتی در افرادی که واکسن زده‌اند ضروری است.

این دومین بار در آذر ماه است که هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد.

پنجم آذر سال جاری برای نخستین بار و پس از ۲۸۹ روز همه شهر‌های ایران از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند.

از ابتدای شیوع کرونا در کشور (اسفند ۹۸) تا کنون، این ویروس پنج خیز برداشته است.

خیز پنجم کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت هشتم مهر ماه از عبور این خیز از کشور خبر داد.

این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا در کشور رسید.

  • منبع خبر : پلیس راهور