سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری یک جلسه بررسی کلیات و پنج جلسه جزییات لایحه بودجه از صبح تا شامگاه چهارشنبه با حضور رئیس جمهوری گفت: روز پنجشنبه نیز در دو نوبت جلسات بررسی مهمترین سندمالی دولت برگزار خواهد شد

به گزارش کافه اقتصاد از پایگاه اطلاع رسانی دولت علی بهادری جهرمی افزود: به منظور بررسی لایحه بودجه سال آینده کشور که مهمترین سند مالی دولت در طول یکسال است بعد از جلسه بررسی کلیات بودجه و اصلاحات کلان که در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی شده، هیات دولت پنج جلسه را نیز به بررسی جزییات بودجه یا همان تبصره ها و بندهای آن تاکنون با حضور رئیس جمهوری اختصاص داده است.
به گفته وی همچنین بعد از حضور اعضای هیات دولت در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز مجلس و بررسی بودجه در خانه ملت، بلافاصله در صبح و عصر روز چهارشنبه جلسات بررسی استمرار داشت.پ
به گفته بهادری جهرمی احکام متعدد و مهمی ذیل بودجه به تصویب رسیده که معافیت مالیاتی برای حمایت از صاحبان کسب و کارهای کوچک از جمله آنهاست.
وی توضیح داد: تخفیف پنج واحد درصد از مالیات مقرر برای تمامی صاحبان کسب و کارهای کوچک در سال آتی در بودجه درنظر گرفته شده تا از این طریق بخشی از خسارت های کرونا نیز جبران شود.
سخنگوی دولت مصوبه دیگر دولت را با هدف حمایت و تقویت صندوق ملی محیط زیست به منظور حمایت و اجرای طرح های زیست محیطی برشمرد و گفت: به این منظور منابعی در نظر گرفته شده که به این صندوق تزریق و با مدیریت و اشراف سازمان محیط زیست هزینه شود.
به گفته وی دولت مصوب مهم دیگری داشت که در قالب آن تمهیداتی برای تسریع در تکمیل ساخت پالایشگاه آبادان در نظر گرفته شد.
سخنگوی دولت گفت: همچنین احداث یک پالایشگاه بسیار بزرگ با ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز با مشارکت بخش خصوصی پیش بینی شد تا در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود.
بهادری جهرمی بیان کرد: همچنین دولت در یک مصوبه پیش بینی کرد بخشی از سهم مالیاتی که دولت اخذ می کند و در اختیار شهرداری ها قرار می دهد به طرح هایی همچون حمل و نقل شهری بویژه تکمیل ناوگان و تجهیزات آتش نشانی مانند خودرو و نردبان اختصاص یابد.
وی مصوبه مهم دیگر دولت را مربوط به فعالان حوزه فناوری برشمرد و گفت: مقرر شد به منظور حمایت از فعالان بازی های رایانه ای داخل، ۱۰ درصد از بازی های رایانه ای خارجی که در داخل فعالیت اقتصادی دارند مالیات اخذ شود و ۱۰۰ درصد این منابع نیز در اختیار تولیدکنندگان و فعالان حوزه بازی های داخلی قرار گیرد. سخنگوی دولت اظهارامیدواری کرد که با تخصیص این منابع، فعالان این عرصه بتوانند با قدرت بیشتر و حمایت دولت در بازارهای داخلی وخارجی به رقابت بپردازند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی دولت