معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: ارکان بازار مالی از جمله بانک‌ها و بازار سرمایه باید همکاری تنگاتنگی برای ایجاد ثبات در بازار مالی داشته باشند.

به گزارش کافه اقتصاد از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ آقای محسن رضایی روز سه شنبه در جلسه مدیریت نوسانات بازار سرمایه با حضور رئیس سازمان بورس، روسای بانک‌های عامل و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خبرگان بازار سرمایه با اشاره به نقش و تاثیر بانک‌ها و بازار سرمایه در ثبات بازار مالی کشور، تصریح کرد: بانک‌ها و بورس، هر دو در ایجاد و تقویت ثبات نظام مالی کشور احساس مسئولیت کنند و برآیند همکاری‌های نزدیک آن‌ها باید جلوگیری از نوسانات مختلف و در نهایت ثبات و آرامش در بازار مالی باشد.

در این جلسه رئیس سازمان بورس با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بازار سرمایه، پیشنهادات خود را در حوزه‌های مختلف از جمله قیمت گذاری کالا‌ها و سیاست‌های پولی و تجاری مطرح کرد.

مدیران بانک‌های عامل نیز در سخنان جداگانه‌ای راهکار‌های حمایت از بازار سرمایه و بهبود نسبت‌های مالی را مطرح کردند.

در این جلسه مقرر شد پیشنهادات کوتاه مدت پس از بررسی‌های کامل در جریان تصویب نهایی قرار گیرد و در زمینه پیشنهادات میان مدت، بانک ها، بازار سرمایه، بانک مرکزی و وزارتخانه‌های امور اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت همکاری مشترکی برای تهیه برنامه جامع داشته باشند.