کارشناس سازمان هواشناسی گفت: علاوه بر ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور، روز چهارشنبه نیز یک سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که باعث بارش برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور خواهد شد.

به گزارش کافه اقتصاد ، «امین حسین نقشینه» درباره وضعیت آب و هوای کشور افزود: امروز(یکشنبه) از بارش‌های شمال‌غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در ۲۶ استان کاسته یا قطع خواهد شد و تمرکز بارش‌ها در چند استان محدود می‌شود.

وی افزود: عمدتا بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، یزد، جنوب ایلام، شمال بوشهر،  جنوب خراسان رضوی و شمال فارس خواهد بود که موجب سیلاب و آبگرفتگی معابر خواهد شد. در مناطق سردسیر نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی بعدی در روز دوشنبه از سمت غرب به کشور خبر داد و گفت: در این روز در نیمه غربی و دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس شاهد بارندگی خواهیم بود.

وی بیان کرد: بر این اساس بارش‌ها فردا (دوشنبه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، شمال بوشهر و مناطقی از اصفهان رخ می‌دهد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، شدت بارش‌ها فردا در شمال شرق خوزستان، شرق و جنوب لرستان و غرب آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه گفت: سامانه بارشی روز سه شنبه از کشور خارج و مجددا روز چهارشنبه یک سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و بارش برف و باران برای مناطقی از شمال غرب و غرب کشور آغاز خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: امشب برای گیلان و مازندران هم بارش باران پراکنده پیش بینی می شود و در ۵ روز آینده در مناطق سردسیر کشورمان کولاک برف و کاهش دید وجود خواهد داشت.

نقشینه گفت: تهران امشب به تدریج غبار محلی خواهد داشت و فردا شب مجددا بارانی خواهد بود.

  • منبع خبر : ایرنا