دیپلمات ارشد روسی حاضر درجریان مذاکرات هسته ای وین در توییتی نوشت : اعضای برجام برای حصول توافق در مذاکرات وین نتیجه گرا هستند و کارشناسان سرگرم کار و تدوین متن سند نهایی توافق هسته ای هستند.

به گزارش کافه اقتصاد از ایرنا، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین جمعه شب در توئیت خود نوشت : مذاکرات وین جریان دارد و کارشناسان روی متن سند نهایی کار می کنند.

وی با بیان اینکه زمان و تلاش زیادی برای دست یابی به توافق نهایی لازم است، افزود: اما شرکت کنندگان نتیجه گرا هستند.

این دیپلمات روس پیشتر در واکنش به اظهارات یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که گفته بود مذاکرات وین در مسیر منطقی در حال پیش رفتن است، گفت این اظهارات به ارزیابی مسکو از گفت‌وگوها نزدیک است.

وی افزود: مذاکره‌کنندگان توانستند برخی سوء تفاهمات را که در پایان هفته گذشته با آن مواجه شدیم برطرف کنند و کار عملی را آغاز کردند.

پیشتر یک مقام اروپایی که نامش فاش نشده به روزنامه وال‌استریت ژورنال گفته بود: تصور من این است که ما درست در مسیر کاملاً منطقی مذاکرات پیش می‌رویم. انتظار می‌رفت که یک دولت جدید، یک هیأت جدید (ایرانی) چند روز را در آغاز این دور جدید (مذاکرات در وین) به بیان نکات سیاسی خود اختصاص دهد. اما بعد وارد جزئیات شدیم و اکنون تقریباً همه ما در حال مشارکت در جزئیات بیشتر مذاکرات هستیم.

دور تازه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) برای رفع تحریم‌ها دیروز (پنجشنبه) با نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شد. باقری می‌گوید که ایران مسیر گفت‌وگوها را بر اساس مواضع و دیدگاه‌های خودش با جدیت ادامه داده و اراده جدی برای مذاکرات جدی دارد.

  • منبع خبر : ایرنا