کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در شرق و مرکز کشور و استان‌های جنوبی رشته کوه البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان خبر داد.

به گزارش کافه اقتصاد از وزارت راه و شهرسازی؛ کارشناس سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: احتمال افت فشار گاز، افزایش مصرف انرژی، خسارت به محصولات کشاورزی و صدمه به ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی وجود دارد.

کبری رفیعی گفت: سامانه بارشی امروز موجب ادامه بارش‌ها به شکل باران و برف در استان‌های ساحلی خزر، کرمان، سمنان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، نیمه جنوبی یزد و اصفهان خواهد شد.

وی افزود : امروز در هرمزگان و بوشهر نیز شاهد بارش‌های پراکنده و رعد و برق تحت تاثیر این سامانه هستیم.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، فردا (پنجشنبه) هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، شرق بوشهر و ارتفاعات کرمان نیز بارندگی و وزش باد خواهند داشت.

وی اضافه کرد: احتمال جاری شدن روان‌آب، آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و احتمال کولاک در جاده‌های کوهستانی همراه با کاهش دید به‌ویژه در گذرگاه‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پرواز‌ها وجود دارد.

رفیعی ادامه‌داد: از امروز تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق و مرکز کشور و استان‌های جنوبی البرز بارش‌ها تشدید است.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، امروز شاهد کاهش هفت تا ۱۴ درجه‌ای دما در شمال شرق کشور هستیم که موجب بارش برف در خراسان جنوبی می‌شود.

وی افزود: روز‌های پنج‌شنبه و جمعه در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت با افزایش میزان غلظت آلاینده‌های جوی مواجه خواهیم شد.

رفیعی گفت: تهران امروز بارش پراکنده باران را خواهد داشت و حداقل دما در تهران ۲ درجه است.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، زنجان و اردبیل و ارومیه سردترین مراکز استان‌ها در روز جاری هستند.

  • منبع خبر : وزارت راه و شهرسازی