رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: کیت‌های تشخیص سویه اُمیکرون به اندازه کافی در کشور تامین شده و دراختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته است.

به گزارش کافه اقتصاد ،سیدحسین صفوی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما افزود: کیت‌های تشخیصی امیکرون درحال حاضر توسط شرکت‌های تولید کننده کیت‌های آزمایشگاهی درحال تولید هستند و تعدادی از این کیت‌های تولید شده در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است، همچنین مراکز تشخیصی و آزمایشگاه‌های خصوصی نیز می‌توانند این کیت‌ها را تهیه کنند.

وی گفت: روزانه در کشور بیش از ۱۵۰ هزار آزمایش کرونا انجام می‌دهیم و برای تشخیص کرونا، کیت‌هایی که در کشور وجود دارد کفایت می‌کند و می‌تواند کرونا را تشخیص دهد، اما از جهت الگو‌های همه گیری شناسی (اپیدمیولوژیک) تشخیص نوع سویه ویروس هم اهمیت دارد برای همین کیت‌های امیکرون به اندازه کافی تامین شده و دراختیار مراکز تشخیصی قرار گرفته است.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران افزود: با شیوع کرونا در کشور از آنجایی که تست و رصد ویروس بسیار اهمیت داشت لذا تعداد زیادی آزمایش کرونا در کشور انجام شد، بخش زیادی از کیت‌های آزمایشگاهی برای تشخیص کرونا در این مدت توسط شرکت‌های داخلی تولید شده اند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما