یک شهروند انگلیسی 8 سال است که برای یافتن 350 میلیون دلار بیت‌کوینش در حال گشتن زباله‌ها است.

به گزارش کافه اقتصاد ، یک شهروند انگلیسی در سال ۲۰۱۳ و زمانی که در آستانه فصل بهار خانه‌تکانی می‌کرد، هارد کامپیوتر قدیمی خود را دور انداخت و حالا ۸ سال است که به دنبال یافتن این هارد در حال زباله‌گردی در شهر نیوپورت در ویلز انگلیس است.

در آن زمان وی اطلاعی درباره ارزش بیت‌کوین‌هایش نداشت، اما بلافاصله پس از آنکه بیت‌کوین‌هایش را دور ریخت ارزش بیت‌کوین‌هایش به ۵۰۰ هزار پوند افزایش یافت و حالا گفته می‌شود این ۷۵۰۰ بیت‌کوین ۳۵۷ میلیون دلار می‌ارزد.

جیمز هوولز از ۸ سال پیش تا کنون در حال گشتن کوه زباله‌های نیوپورت برای یافتن هاردش است و در واقع به دنبال سوزن در انبار کاه می‌گردد.

وی گفته پس از آنکه هاردش را دور انداخته با یک راننده کامیون زباله‌کش صحبت کرده و وی او را به محل تخلیه زباله‌ها برده است.

وی می‌گوید اندازه این محل برابر با یک زمین فوتبال است.

وی می‌گوید، حس می‌کند هیچ وقت دیگر بیت‌کوین‌هایش را دیگر پیدا نخواهد کرد، اما هنوز هم در حال گشتن زباله‌ها است و معتقد است در صورتی که هارد را پیدا کند بیت‌کوین‌ها قابل بازیابی خواهد بود.

وی حالا برخی شهروندان را هم همراه خود کرده و به آنها قول داده در صورتی که هارد پیدا شود به آنها میلیون‌ها دلار جایزه بدهد.

  • منبع خبر : فارس